Filmogel®
Poškozené nehty

Pro krásné a zdravé nehty

 • chrání
 • regeneruje
 • čistí
Background Image

Poškozené nehty a mykózy

Poškozené nehty jsou velmi častým problémem, příčiny poškození mohou být různé. Některou z forem poškození nehtů trpí přibližně třetina populace. Nejčastěji bývají poškozené nehty na nohou, a to zejména na palci (až 80% případů).

Hlavní rizikové faktory poškození nehtů

 • časté lakování nehtů
 • nošení umělých / gelových nehtů
 • dlouhý čas strávený v těsné, uzavřené obuvi
 • sportovní aktivity spojené s výrazným pocením
 • chůze naboso nebo jen v ponožkách ve veřejně navštěvovaných prostorech (šatny a sprchy na koupalištích, ve fit centrech apod.)
 • péče o domácnost bez ochranných pomůcek rukou
 • manuální práce (např. kutilství)

Druhy poškození nehtu

1. Trauma nehtu (poraněný nehet)

Traumata nehtů mohou vzniknout v důsledku nošení umělých nehtů, častého pohybu ve špatně padnoucích botách, během domácích prací v důsledku kontaktu rukou s chemickými čisticími prostředky nebo při drobných úrazech v důsledku vykonávání manuálních prací.

2. Mykóza

Vznik mykózy podporuje zejména vlhkost a nadměrné pocení, způsobené zejména nošením obuvi a ponožek z umělých materiálů. Zvýšeným rizikem pro vznik mykózy neboli plísně nehtu je také dlouhotrvající oslabení poraněného nehtu.

Plíseň se může objevit na, uvnitř i pod nehtem. Mykotických infekcí se obtížně zbavuje, mají tendenci se opakovat, léčba obvykle trvá dlouhou dobu.

Jak poznáte, zda jsou vaše nehty poškozené?

Zdravé nehty jsou průsvitné, narůžovělé, mají jemný a hladký povrch. Jsou tvrdé, pevné a odolné proti lámání. Netřepí se a jejich povrch nelze jednoduše poškodit nebo poškrábat. Při kontaktu s okolím by nehty neměly být bolestivé.

Poškozené nehty mohou mít bílou nebo nažloutlou barvu, mohou se lámat a vykazovat nerovnosti – drsný povrch. Nezdravý nehet může být také ztlustělý, drobivý nebo pruhovaný, oslabené nehty se často třepí.

Pokud poškozeným nehtům nevěnujeme dostatečnou péči, jejich stav se sám od sebe nezlepší. Navíc, poškozené nehty nejsou pouze estetickým problémem, jsou mnohem náchylnější ke vzniku nepříjemných a obtížně léčitelných mykóz.

Mykotickým infekcím je lépe předcházet, protože jejich léčba je obvykle obtížná a zdlouhavá, infekce mají tendenci se opakovat.

Background Image

URGO představuje komplexní péči pro namáhané nehty

Ideální řešení pro vaše krásné a zdravé nehty

Filmogel® Poškozené nehty

 • Filmogel Poškozené nehty
 • Filmogel Poškozené nehty
 • Filmogel Poškozené nehty
OŠETŘUJE A REGENERUJE

Přípravek si poradí s oběma typy poškození nehtů – s traumaty nehtů i s již rozvinutými mykózami.

Jednoduché použití

Diskrétní, neviditelný, bez zápachu s jednoduchou aplikací 1x denně.

CHRÁNÍ A PEČUJE

Přípravek je vhodný k  pravidelné péči o namáhané nehty a jako prevence poškození nehtů. Prokazatelně posiluje strukturu nehtů a tím působí proti jejich lámavosti. Vyhlazuje povrch nehtů a zamezuje jejich třepení. Je ideálním pomocníkem v péči o často lakované nehty, které bývají v důsledku lakování oslabené.

Jak to funguje?

URGO Filmogel® Poškozené nehty je rychleschnoucí, transparentní, gelový lak, který se aplikuje štětečkem obdobně jako běžné laky na nehty. Nanáší se na postižený nehet, ale také na kůžičku v okolí nehtu a pod nehet. Lak proniká do struktury nehtu, efektivně zde působí proti mykóze a zastavuje zhoršování stavu nehtu. Nehet postupně odrůstá a poškozenou část lze jednoduše odstranit nůžkami. Přípravek není voděodolný, proto pro dosažení maximálního účinku doporučujeme aplikovat jej na noc. BONUS! Nemusíte se vzdávat svého oblíbeného laku na nehty, na filmogel je možné používat běžné laky na nehty.

Logo Filmogel

Filmogel je unikátní patentovanou technologií s klinicky ověřeným účinkem, vyvinutou v laboratořích URGO. Jedná se o tekuté bezbarvé krytí, které na poranění vytváří ochranný štít proti nepříznivým vlivům vnějšího prostředí a zároveň ošetřuje již vzniklá poranění.

Léčivá technologie filmogelu® je adaptována k použití na různé typy poranění na mnoha místech těla. Zajímá vás, co vše můžete léčit pomocí filmogelu®?

URGO Poškozené nehty je zdravotnický prostředek. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

image
Logo URGO

Být ve spojení se vyplácí!

Buďte první u našich novinek, slev a akcí.

Staňte se odběratelem našich novinek a získejte obratem ZDARMA e-book plný tipů a rad k péči o problematickou pleť s projevy akné. Nespamujeme, slibujeme.